Drużbiccy seniorzy jak zwykle pokazali, że są pełni wigoru, energii i pogody ducha. W sobotę, 13 października w Wadlewie, odbył się Gminny Dzień Seniora. Na zaproszenie Wójta Gminy Drużbice i Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej odpowiedziało kilkadziesiąt par.

Choć 14 października popularnie nazywany jest Dniem Nauczyciela, tak naprawdę jest to święto wszystkich pracowników oświaty, bez których funkcjonowanie szkół nie byłoby możliwe. Uroczyste akademie w Zespole Szkolno - Pzedszkolnym w Drużbicach, Szkole Podstawowej w Rasach i w Wadlewie odbyły się w miniony piątek. Na każdej uroczystości obecna była Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska, która jak co roku, wręczyła nagrody najlepszym nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie informuje, że w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu nasiliły się kradzieże z włamaniem do domów mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Sprawcy tych przestępstw wykorzystując nieobecność lokatorów włamują się do wnętrz po uprzednim wyważeniu okna lub drzwi balkonowych.

Pomoc żywnościowa - odbiór żywności

Wójt Gminy Drużbice Bożena Zielińska informuje, że od października br. kontynuujemy realizację programu

"POMOC ŻYWNOŚCIOWA"

Osoby zakwalifikowane do programu zapraszam po odbiór żywności do sali OSP w Rasach w dniach:

Przebudowa skrzyżowania

OGŁOSZENIE

w sprawie przebudowy skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką w miejscowości Drużbice – Kolonia

Wójt Gminy Drużbice informuje, że z dniem 15 października 2018 roku zaplanowane jest rozpoczęcie prac budowlanych związanych z przebudową skrzyżowania drogi gminnej nr 101316E z drogą wojewódzką nr 485 w miejscowości Drużbice – Kolonia, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 485, km 24+272 (droga w kierunku Posterunku Policji).

Proszę mieszkańców o wyrozumiałość.

bezpłatne zajęcia taneczne

Chcesz poczuć niesamowitą energię, świetnie się bawić a przy tym zadbać o swoją kondycję? Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne zumby w środę 17 i 24 października o godzinie 17. w sali gimnastycznej przy ZSP w Drużbicach. Zajęcia poprowadzi instruktor tańca Pan Mateusz Szałański.

Nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Bełchatów Kids

Aleksandra Łuczyńska z Wdowina, uczennica ZSP w Drużbicach, zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bełchatów Kids” w kategorii szkoły podstawowe. Konkurs zorganizowany przez Miasto Bełchatów, nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i polegał na interpretacji 6 haseł: Adam i Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Ola zajęła również II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie pt. "Historia jabłka rozpoczęła się w raju - domaluj swoją", w kategorii do VI klasy. I miejsce w tym konkursie zajęła natomiast Zuzanna Nowak, a wyróżnienie Magdalena Komuńska. Wszystkie dziewczynki są uczennicami ZSP w Drużbicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agro – Market24- nowoczesna platforma dla rolników

Bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ofert a przede wszystkim możliwość znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty rolne. Aby dowiedzieć się więcej o portalu Agro – Market24., wejdź na ogłoszenia kupię - sprzedam Agro-Market24. Ogromna baza odbiorców na platformie, pozwala skrócić czas na szukanie klientów. Dodatkowo producenci mogą sprzedawać swoje produkty w wyższych cenach niż dotychczas, poprzez dokonywanie transakcji bezpośrednich, omijając firmy pośredniczące. Zapraszamy!

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu „ FUNDUSZ SOŁECKI – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w ramach funduszu sołeckiego oraz docenienie tych sołectw, które są aktywne, mają pomysły i chcą się nimi dzielić.

Skupienie, precyzja i godziny spędzone na szydełkowaniu – tak powstawała drużbicka instalacja na tegoroczną edycję Move Light Festiwal. Koronkowe żagle powiewały na dziedzińcu Filharmonii Łódzkiej, a dopełnieniem dzieła był koncert pianistyczny. Całość zachwyciła zwiedzających. Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska dziękuje wszystkim Paniom, które odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w projekcie.

A były to : Agnieszka i Patrycja Adamczyk, Halina Książczyk, Elżbieta Kwaśniewska, Grażyna Sikora, Grażyna Sobańska, Danuta Szymczyk i Mirosława Lange.

Bezpłatny program badań kolonoskopowych

MegaMed sp. z o.o. w Bełchatowie informuje, że pozostało kilkanaście wolnych miejsc na badania kolonoskopowe wykonywane w ramach "Programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego" nr projektu RPLD.10.03.03-10-A010/16.

540 tys. zł - tyle będzie kosztował pierwszy etap prac związany z przebudową remizy OSP Drużbice na świetlicę wiejską. Umowę z wykonawcą na realizację zadania Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska przekazała druhom podczas spotkania, które odbyło się w środę 26 września. Do końca roku świetlica zostanie wybudowana w stanie surowym zamkniętym.