VI sesja Rady Gminy Drużbice

14 marca 2019 r. w budynku po byłej szkole w Suchcicach odbyła się sesja Rady Gminy Drużbice. W obradach, które otworzyła Przewodnicząca Sylwia Stelmach-Piątkowska, uczestniczyli: Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki, Skarbnik Gminy Grażyna Niemczyk, kierownicy jednostek organizacyjnych, pracownicy Urzędu Gminy oraz sołtysi.

Bitwa Regionów - Zaproszenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Spotkały się, by wymienić poglądy, doświadczenia, przedstawić swoje oczekiwania, a przede wszystkim poznać się. 14 marca w świetlicy wiejskiej w Drużbicach-Kolonii odbyło się spotkanie z przedstawicielkami lokalnych kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego oraz p.o. Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Pana Radosława Kamińskiego. W spotkaniu udział wzięła również Przewodnicząca Rady Gminy Drużbice Pani Sylwia Stelmach-Piątkowska – jednocześnie członkini koła gospodyń z Drużbic.

Jest łącznikiem, managerem, organizatorem i administratorem, który najlepiej zna potrzeby swoich mieszkańców i wie, jak zadbać o to, by ludziom na wsi żyło się wygodniej. 11 marca sołtysi w całej Polsce obchodzili swoje święto. Gminne obchody Dnia Sołtysa w Drużbicach rozpoczęły się złożeniem życzeń przez Przewodniczącą Rady Gminy Panią Sylwię Stelmach-Piątkowską oraz Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego:

3870 zł – taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniej zbiórki charytatywnej przeprowadzonej dla chorego na neuroblastomę 3- letniego Adasia. W gminnej hali sportowej w Drużbicach zatańczyły Mistrzynie Świata w tańcu sportowym - zespół Azja Dance, który prowadzą również mieszkanki naszej gminy.

Emocji nie brakowało. Zacięta walka ostatecznie wyłoniła zwycięzcę – I miejsce w Gminnym Turnieju LZS w Piłkę Siatkową drużyn mieszanych zajął zespół ze Szkoły Podstawowej z Wadlewa. Tuż za nim uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkolno - Przedszkolego w Drużbicach, a III miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej z Ras.

koncert charytatywny dla 3- letniego Adasia

W sobotę, 9 marca w gminnej hali sportowej w Drużbicach, odbędzie się koncert charytatywny dla 3- letniego Adasia Maślanki. Chłopiec choruje na neuroblastomę – bardzo złośliwy i niebezpieczny nowotwór płuc. NFZ odmówiło refundacji leku, który może uratować życie chłopca.

Ostatnia sobota karnawału bez wątpienia należała do kobiet! W świetlicy wiejskiej w Wadlewie odbył się Gminny Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy Pani Sylwii Stelmach – Piątkowskiej, odpowiedziało ponad 170 pań.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony jest 1 marca. Jest to święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data jego ustanowienia wiąże się z egzekucją siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, której dokonano 1 marca 1951 r.

Determinacja, wzajemna współpraca i zaufanie- strażacy pokazali, że te cechy które potrzebne są im w codziennej pracy, świetnie przydają się również na boisku. W minioną sobotę 23 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego Strażaków OSP w Halową Piłkę Nożną.

Zmagania sportowe, zajęcia artystyczne, warsztaty cukiernicze oraz gry i zabawy – ferie w Gminie Drużbice dobiegły końca. Podczas dwóch tygodni przerwy od szkolnych zajęć, dzieci mogły korzystać z atrakcji, które przygotowali animatorzy, pracownicy „Aktywnej strefy” oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zmagania sportowe dla aktywnych i warsztaty artystyczne dla tych, którzy wolą zajęcia twórcze– w Drużbicach ruszył drugi tydzień ferii zimowych. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Każdego dnia w świetlicy szkolnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Drużbicach pracownicy Biblioteki Gminnej oraz Pani Magdalena Dobieszek i Agnieszka Korpas będą pomagać dzieciom tworzyć oryginalne, świąteczne ozdoby.