b_230_0_16777215_00_._images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20190617-kurs_komputerowy_kurs_komputerowy.jpg

Gmina Drużbice rozpoczyna realizację projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko – pomorskiego i łódzkiego”. To cykl bezpłatnych szkoleń dla osób powyżej 25 roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje cyfrowe.

Projekt będzie realizowany do lutego 2020 roku. Zakłada on realizację szkoleń, w których weźmie udział 96 osób powyżej 25 roku życia.  Podczas warsztatów organizatorzy zapewniają dostęp do sprzętu komputerowego, materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Uczestnicy szkoleń nabędą umiejętności informacyjno – komunikacyjne, poprawią efektywności oraz jakość życia, podniosą umiejętności aktywnego korzystania z usług publicznych w sieci.

Różowa wstążka na magnolii, granatowa na dębie – kilkanaście drzewek trafiło do rodziców najmłodszych mieszkańców Gminy Drużbice. To symboliczny prezent od Wójta Gminy Drużbice dla dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2019 r.

„Jest to prezent, który przetrwa lata, którym kiedyś te dzieci pochwalą się być może swoim potomkom. Poza tym, wspólne dbanie o roślinę to wspaniała lekcja ekologii zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.” - podkreśla Wójt Tomasz Głowacki.

Z okazji Dnia Ochrony Środowiska sadzonki drzew i krzewów otrzymali również pozostali mieszkańcy gminy. Wystarczyło zgłosić się po nią do urzędu. Do wyboru były m.in.: lipy, brzozy, dęby, wierzby, jabłoń, grusza, głóg jednoszyjkowy, a także dzika róża. Sadzonki pochodzą z projektu „100 000 drzew na 100-lecie województwa Łódzkiego”.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 – Poddziałanie X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy” .

Spotkanie informacyjne odbędzie się:

27 czerwca 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 (rejestracja od godz. 09:45) w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – XVII piętro.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego wraz z niniejszą informacją pod przyciskiem „Weź udział”,

Najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP podczas uroczystej Gali Agroligi, która odbyła się 10 czerwca w Belwederze. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina – Wicemistrzowie Krajowi AgroLigii 2018 w kategorii Rolnicy.

Oszczędzaj Wodę

Wójt Gminy Drużbice zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych, o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach rolnych. Jeszcze raz bardzo proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby.

Wójt Gminy Drużbice

Tomasz Głowacki

Place zabaw

10 tys. zł dla Suchcic, 9.700 zł dla Teresina i 9.600 zł dla Chynowa - 28 maja Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę w sprawie udzielenie z budżetu Województwa Łódzkiego dotacji na realizację tzw. "małych projektów" w sołectwach. Wszystkie 3 wnioski złożone przez Gminę Drużbice zostały rozpatrzone pozytywnie. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie lub stworzenie placów zabaw w Suchcicach, Teresinie i Chynowie.

VIII Sesja Rady Gminy Drużbice

Na ostatniej sesji Rady Gminy Drużbice, która odbyła się 29 maja, radni jednogłośnie zdecydowali o podjęciu uchwały w sprawie utworzenia, czwartego już w naszej Gminie, punktu przedszkolnego.

„Przedszkolny punkt marzeń” funkcjonował będzie w ZSP w Drużbicach od 1 września 2019 r. Opiekę w nim znalazło 22 dzieci w wieku 3-5 lat. Rekrutacja jest już zakończona, ponieważ wniosek na utworzenie punktu Gmina Drużbice złożyła w 2018 r. w ramach Regionalnego Programu Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Pożar w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drużbicach, sprawna akcja straży i pomoc rannym uczniom- to na szczęście tylko scenariusz próbnej ewakuacji, którą przeprowadzili Ochotnicy z jednostek OSP w Drużbicach, Wadlewie, Rożniatowic, Chynowa, Suchcic i Ras podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka. Po widowiskowej akcji dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem gaśniczym oraz wyposażeniem wozów strażackich i policyjnych. Największą radość sprawiła im jednak... zabawa w pianie!