gallery1

Początek tygodnia rozpoczynamy wspaniałą wiadomością o osiągnięciach mieszkanki naszej Gminy, tegorocznej absolwentki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach Niny Matyskiewicz.
Jak już wcześniej informowaliśmy, Nina wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie „ Ignacy Jan Paderewski pianista, wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”, w którym zajęła I miejsce w kategorii „Dziennikarz Primus”.
W ubiegłą środę 29.06.2022 r. w Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu miała miejsce Gala Finałowa wspomnianego konkursu, podczas której wręczono nagrody laureatom poszczególnych dyscyplin konkursowych oraz uhonorowano nauczycieli wspierających uczniów w przygotowaniach do konkursu.
W gali uczestniczyła Nina i osoby towarzyszące - uczennica Natalia Szmelcuch – również absolwentka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drużbicach oraz nauczyciel j. polskiego Pani Elżbieta Urban.
Po uroczystej gali uczennice wraz z p. Urban obejrzały jeszcze ciekawe miejsca Poznania – m.in. Stary Rynek, Ostrów Tumski oraz mogły poznać początki państwa polskiego na multimedialnej wystawie w Bramie Poznania ICHOT.
Nina – składamy Ci najserdeczniejsze gratulacje!
Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy włożonego w Twój sukces i niewątpliwie jest to Twój osobisty sukces, ale także promuje Szkołę i naszą Gminę Drużbice.
Podziękowania i gratulacje składamy również na ręce Pani Elżbiety Urban, która znakomicie pomogła Ci się przygotować do tak trudnego konkursu.
W załączeniu fotorelacja dzięki uprzejmości p. Elżbiety Urban.
„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent … „
Maria Skłodowska – Curie