gallery1

Wielki sukces Karola Miłkowskiego – mieszkaniec gminy Drużbice wyjedzie do Rzymu. To główna nagroda XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego – „Życie i Wolność – Dar i Zadanie” poświęconego życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Karol - 16 letni uczeń VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie, przeszedł pomyślnie przez wszystkie cztery etapy konkursu; dwa pierwsze polegały na wypełnieniu testów online, dotyczących biografii Papieża Polaka, natomiast w trzecim etapie uczestnicy musieli zmierzyć się z napisaniem eseju na jeden z podanych tematów. Finał poległ na jego ustnej obronie. Karol Miłkowski okazał się bezkonkurencyjny! Dlatego w nagrodę wyjedzie do Wiecznego Miasta.

- Rzym jest jednym z wielu miast na świecie, które zawsze chciałem odwiedzić. To magiczne miejsce, pełne ciekawych i zabytkowych miejsc, które pomimo upływu wieków przetrwały do czasów współczesnych – podkreśla Karol.

Organizatorem konkursu był Instytut Tertio Millennio z Krakowa.

Warto zaznaczyć, że lekkie pióro to nie jedyny talent Karola. Od lat zasila również szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Suchcice i okolice”grając na trąbce.