12 czerwca 2023 roku, w ogródku przy Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach Kolonii odbył się, zorganizowany przez KGW w Drużbicach pod patronatem Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego, piknik rodzinny promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym pn. „Świeć przykładem w kamizelce”, sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zebranych przywitali Pan Wójt Tomasz Głowacki i Przewodnicząca Rady Gminy Pani Sylwia Stelmach – Piątkowska.

Prelekcję o bezpieczeństwie na drodze przeprowadzili Panowie Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie : mł. asp. Marcin Agata, st. sierż. Piotr Jadtczyk oraz

1. asp. Marcin Janeczek z Posterunku Policji w Drużbicach.

Panie z KGW w Drużbicach przygotowały przepyszne ciepłe i zimne przekąski, a całość Pikniku uświetnił występ Zespołu Ludowego

Ale Babki.

PAMIĘTAJ!!! Świeć przykładem w kamizelce