Ponad 1000 osób z terenu Gminy Drużbice skorzystało z bezpłatnej pomocy żywnościowej. Od sierpnia 2017 r. do czerwca 2018 r. w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, wydano 7000 paczek z artykułami spożywczymi . Rodziny otrzymały m.in.: mleko, makaron, ryż, kaszę, cukier, konserwy mięsne i rybne, warzywa i owoce, miód, olej i ser. Łącznie było to ponad 51 ton żywności .

Dodatkowo dla blisko120 osób przeprowadzono warsztaty edukacyjne: porady indywidualne z dietetykiem oraz warsztaty pn. „ Zakupy z głową” poruszające problem marnowania żywności.

Program zrealizowano przy współpracy z Bankiem Żywności im. M. Edelmana w Łodzi.

Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska zapewnia, że Gmina przystąpi do kolejnej edycji Programu Pomocy Żywnościowej mającego na celu wsparcie rodzin w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Podprogram 2017 – efekty

logo pomoc żywnościowa