gallery1

W turnieju piłki siatkowej kobiet w Szczercowie, który rozpoczynał sezon 2017/2018, nasza żeńska drużyna „Siatkarza Drużbice” zajęła III miejsce. Poza naszą drużyną w zawodach wzięły udział cztery drużyny: LUKS Czarni Szczerców, GKS Kamieńsk, FUKS Sulejów oraz CARO TEAM Opoczno.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała 2:0 z ekipami Sulejowa i Kamieńska. W końcowej klasyfikacji z dorobkiem 4 punktów uplasowała się na trzeciej pozycji.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Czarni Szczerców
  2. Caro Opoczno
  3. GLKS Siatkarz Drużbice
  4. GKS Kamieńsk
  5. Fuks Sulejów

MVP (Najbardziej Wartościowy Gracz) GLKS „Siatkarz Drużbice” została Karolina Kurdek, ale każda z dziewczyn zagrała świetny turniej.

Zawodniczki w doskonałych nastrojach wracają do treningów, aby w lidze zawalczyć również o podium. „Będzie z kim walczyć, bo chęć udziału zgłosiło co najmniej 6 drużyn. Trzymajcie kciuki i obserwujcie nas! Będzie się działo, a my postaramy się Was nie zawieść” czytamy na facebookowym profilu drużyny.

Oprócz drużyny żeńskiej prowadzonej przez Panią Aleksandrę Patałę – Michalak, w skład „Siatkarza Drużbice” wchodzi również sekcja męska, której trenerem jest Pan Paweł Kowalczyk.

Warto dodać, że w tym roku GLKS „Siatkarz Drużbice otrzymał dotację z budżetu gminy w kwocie 22.000,00 zł. na wsparcie zadań z zakresu prowadzenia młodzieżowych drużyn piłki siatkowej na terenie Gminy Drużbice.