Gmina Drużbice przekazała środki finansowe dla Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie na sfinansowanie kosztów zakupu sprzętu medycznego dla potrzeb Oddziału Chirurgicznego dla dzieci. Na ten cel szpital otrzymał dotację celową w wysokości 15.000,00 zł.

Dzięki wsparciu Gminy Drużbice oddział wzbogaci się o nowe pompy infuzyjne, które pozwolą w łatwo i dokładnie dawkować leki nawet najmłodszym dzieciom.

Już po raz drugi na Orliku w Rasach odbył się Turniej w Piłkę Nożną o Mistrzostwo Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej „KOPNIJ RAKA”. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z terenu Gminy Drużbice: Rasy, Rożniatowice, Chynów, Głupice oraz zaproszona drużyna z Buczku. Grano systemem każdy z każdym, w wyniku czego tytuł Mistrza zdobyła drużyna z Głupic, II miejsce zajęła drużyna z Chynowa, III z Buczku, IV z Ras i V z Rożniatowic.

logo - Programu wsparcia inicjatyw lokalnych mieszkańców Gminy Drużbice

Publikujemy listę rankingową laureatów konkursu w ramach „PROGRAMU WSPARCIA INICJATYW LOKALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY DRUŻBICE”.

Lista rankingowa - laureaci konkursu

Wszystkim organizacjom gratulujemy!

Ludność od zarania dziejów ma do czynienia z sytuacjami kryzysowymi wywołanymi zdarzeniami losowymi. Różnorodność zagrożeń czasu pokoju pomimo coraz doskonalszych systemów zabezpieczeń ciągle wzrasta i możemy tylko przypuszczać jak będą się rozwijały wraz z rozwojem cywilizacji.

Na przepływającej przez Janówek rzece Grabi w niedawnym czasie został wyremontowany most, który ułatwi rolnikom z naszej gminy przejazd przez rzekę i pracę na przyległych polach.

Inwestycja ta jest wynikiem współpracy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi i Gminy Drużbice. W ubiegły piątek dokonano czynności odbioru robót na ww. zadaniu.

W przyszłości most zostanie przekazany Gminie Drużbice.

23 czerwca dla dzieci i młodzieży szkolnej nastał wyczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego i początek wakacji. Letnią labę rozpoczęło 537 uczniów z terenu gminy Drużbice. Uroczystości kończące rok szkolny, wręczenie nagród za dobre wyniki w nauce, rozdanie świadectw i podziękowania dla kadry pedagogicznej za całoroczny trud, odbyły się we wszystkich naszych placówkach oświatowych.

Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina zostali nominowani do nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego Pana Zbigniewa Rau. W tegorocznej edycji konkursu narody przyznano w czterech kategoriach: „Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu”, „Mikro i małe przedsiębiorstwo”, „Gospodarstwo rolne” i „Innowacyjność”. Państwo Łuczyńscy zostali wyróżnieni w trzeciej kategorii otrzymując pamiątkowy dyplom. Uroczysta gala odbyła się w ubiegły piątek w Sieradzu.