W niedzielę 14 stycznia odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków OSP z Gminy Drużbice. Organizatorami turnieju był Wójt Gminy Drużbice oraz Zarząd Oddziału Gminnego.

W turnieju udział wzięły udział 4 drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Chynowa, Drużbic, Rożniatowic i Wadlewa. Drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” rywalizując o puchar i możliwość reprezentowania naszej gminy w rozgrywkach powiatowych 27 stycznia w Klukach.

Zaproszenie na Dzień Kobiet

Wójt Gminy Drużbice Bożena Zielińska
serdecznie zaprasza Panie z terenu gminy
na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Uroczystość odbędzie się w dniu 10 lutego 2018 r. (sobota)
w Świetlicy Wiejskiej w Wadlewie.

Początek godz. 18.00

Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 50 zł od osoby.
Zapisy i wpłaty przyjmowane są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drużbicach do dnia 31 stycznia 2018 r.

Tel. kontaktowy: 44 632 30 21 lub 609 711 593

Logo programu Ucyfrowieni

Projekt pn. „Ucyfrowieni” zrealizowany w 2017 r. był częściową odpowiedzią na problem wykluczenia cyfrowego populacji 45+ zamieszkującej na terenie województwa łódzkiego. Warsztaty prowadzone w ramach projektu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Aby zaspokoić niesłabnącą potrzebę rozwijania kompetencji cyfrowych mieszkańców regionu w 2018 r. zostanie przeprowadzona II edycja projektu pn. „Ucyfrowieni”, którego przedmiotem będzie zorganizowanie i przeprowadzenie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego cyku warsztatów podnoszących kompetencje cyfrowe mieszkańców województwa łódzkiego z pokolenia 45+.

Pismo informacyjne
Terminy szkoleń

Zapoczątkowana przez Wójta Gminy Drużbice Panią Bożenę Zielińską w 2012 roku tradycja Koncertu Noworocznego przyjęła się w w Gminie Drużbice tak bardzo, że dziś nie sposób sobie wyobrazić, aby lokalni muzycy oraz zaproszeni goście nie wystąpili dla naszej lokalnej społeczności w repertuarze świąteczno – noworocznym.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Opocznie odbyło się VI Spotkanie Wigilijne, podczas którego goście mogli skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podstole.

Panie zaprezentowały tradycyjne potrawy wigilijne, które zachwyciły nie tylko smakiem, ale również wyglądem.

Firma na medal

Małe, średnie i duże firmy z powiatu bełchatowskiego znów mogą sięgnąć po medale. Coroczny konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbywa się już po raz jedenasty. Jest to szansa dla firm, by pochwaliły się swoimi osiągnięciami.

Więcej na: www.powiat-belchatowski.pl

W dniu 4 XII 2017 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbyło się rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu „Zaakceptuj mnie-bądź tolerancyjny”. Uroczystość była podsumowaniem działań w ramach obchodów Światowego Dnia Tolerancji. Uczestnicy zmagań konkursowych wykonywali prace w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej.