7 czerwca 2017 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyła się  konferencja podsumowująca VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa!”. W czasie konferencji zaprezentowane zostały prace laureatów i wyróżnionych w konkursie uczniów na etapie wojewódzkim. Praca uczennicy ZSP w Drużbicach – Kingi Staszek zdobyła zaszczytne I miejsce w województwie łódzkim.

Szkoła Podstawowa w Drużbicach otrzymała również puchar Wojewody Łódzkiego Pana Zbigniewa Rau. Podczas spotkania omówiony został temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na wsi. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej przeprowadził pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wręczeniu nagród laureatom konkursu, uczestnicy konferencji  mogli obejrzeć najnowszy sprzęt, będący na wyposażeniu straży pożarnej. Praca Kingi dostała się do etapu centralnego. Gratulujemy!

Kolonie letnie - plakat

Fundacja "Dar dla Potrzebujących"Biuro Poselskie posła na Sejm Roberta Telusa organizują wypoczynek letni dla dzieci rolników.

W koloniach mogą wziąć udział dzieci, których przynajmniej jeden rodzić podlega ubezpieczeniu KRUS w pełnym zakresie.

Zapisy w Biurze Poselskim Posła Marka Telusa, ul. Biernackiego 3, 26-300 Opoczno lub pod numerami telefonu: 44 646 15 88, 508 503 754

O tym, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu powinien mieć ze sobą odblask wiedzą już chyba wszyscy. Mimo to, okazuje się, że nie wszyscy przestrzegają tego obowiązku, co w najlepszym przypadku, może skończyć się mandatem. Powinniśmy pamiętać, że odblaski ratują nasze zdrowie i życie. Kierujący pojazdem nie jest w stanie z większej odległości dostrzec osoby poruszającej się po zmroku, szczególnie ubranej w ciemny strój. Pamiętajmy, że dodatkowo widoczność ogranicza zła pogoda, wtedy kierowca ma bardzo mało czasu na reakcję.

„Dzień Dziecka na sportowo” pod takim hasłem w ramach treningów nowo powstałej szkółki piłkarskiej „Piłkarz Drużbice” zorganizowano tegoroczne świętowanie. We wspólnej zabawie uczestniczyło ponad pięćdziesięcioro dzieci wraz z rodzicami z całej gminy. Organizatorzy przygotowali dla nich zabawy i konkursy z nagrodami rozgrywane na orlikowym boisku przy Hali Sportowej w Drużbicach. Trenerzy jak zawsze świetnie przygotowani dydaktycznie i tym razem zaskoczyli najmłodszych.

Plac zabaw

Gmina Drużbice uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 5.000,00 zł. na realizację projektu pn. „Nasza integracja – utworzenie placu zabaw w miejscowości Teresin”. Zadanie współfinansowane jest także z budżetu Gminy Drużbice w kwocie 1.000,00 zł. oraz dzięki sponsorom, którzy przekazali na ten cel sołectwu Teresin 1.400,00 zł.

Jeszcze w wakacje zainstalowane zostaną zabawki i wszystkie potrzebne urządzenia, aby plac mógł służyć dzieciom i uatrakcyjniać spędzanie wolnego czasu.

Z uwagi na ustalone, w dniach 15 i 16 czerwca br, dni wolne od pracy w Urzędzie Gminy w Drużbicach przedłuża się termin składania wniosków w ramach Programu wsparcia inicjatyw lokalnych mieszkańców Gminy Drużbice do dnia 21 czerwca 2017 roku do godz. 15.30.

W związku z powyższym, wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o mikrogranty zapraszamy do udziału w spotkaniu doradczym, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Drużbice Drużbice 77a 97-403 Drużbice dnia:

• 19 czerwca 2017 roku godz. 9.00 - 11.00

W sobotę, 3 czerwca w Gimnazjum w Rasach odbył się Piknik Rodzinny z okazji jubileuszu 15 – lecia Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik”.

W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska, Dyrektor ZSP w Drużbicach Pani Iza Zatorska, Dyrektor Gimnazjum Pani Anna Pilniak, Opiekun Spółdzielni Pani Beata Danielczyk, nauczyciele, rodzice oraz społeczność uczniowska.