Takiego najazdu we Wdowinie jeszcze nie było. Blisko 600 osób wzięło udział w otwarciu nowoczesnej chlewni. Inwestorzy – Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy – 9 i 10 listopada prezentowali nowoczesny budynek, do którego już na początku przyszłego roku przyjadą pierwsze świnie.

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego „pierwszaka” jest dzień ślubowania, wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Dzieci na tę chwilę czekają bardzo niecierpliwie. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

Tradycyjnie już Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska zaprosiła mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. Tegoroczne obchody kolejny raz połączone były z wydarzeniem pn. „Na świętego Marcina najlepsza gęsina” - a o tym, że najsmaczniejsza gęś drużbicka przekonali się wszyscy przybyli na uroczystość.

Instrumenty finansowe dla województwa łódzkiego Jeremie 2

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje, że w związku z realizacją projektu „Instrumenty finansowe dla województwa łódzkiego” Jeremie 2 rozpoczęło nabór wniosków o udzielenie pożyczek na start i rozwój dla MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW z terenu województwa łódzkiego. Oprocentowanie od 0% – uzależnione od okresu prowadzenia działalności i okresu spłaty pożyczki.

wodomierz

Gmina Drużbice rozpoczyna proces wdrażania radiowego systemu odczytu wodomierzy. Tego typu rozwiązanie będzie stanowiło ogromne udogodnienie dla wszystkich odbiorców wody. Pomiaru licznika można będzie dokonać w dowolnej chwili z odległości kilkudziesięciu metrów bez konieczności  wejścia na teren nieruchomości.

Ostrzegator

Zainstaluj aplikację na telefon i bądź na bieżąco z wydarzeniami
związanymi z Gminą Drużbice

Urząd Gminy Drużbice rozpoczął testy systemu obsługi komunikatów „Ostrzegator”.
System będzie wykorzystany do przesyłania ważnych informacji, komunikatów, alarmów itp.
z Urzędu Gminy. Zachęcamy do pobierania aplikacji.

Anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, a czasami po prostu opuścić zagrożony teren.

24 października w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP. Zgodnie z przyjętym na początku porządkiem obrad podsumowano działalność jednostek OSP w 2017 roku, omówiono składki członkowskie, a Skarbnik przedstawił sprawozdanie za bieżący rok.

Istotnym punktem obrad była także informacja na temat nieczynnych jednostek OSP w miejscowościach: Rawicz, Wdowin i Zwierzyniec.

Kolejne posiedzenie odbędzie się 19 grudnia.