gallery1

Tradycyjnie już co roku 15 sierpnia na boisku przy Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbywa się coroczny Turniej w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej.

W tym roku do turnieju zgłosiły się 4 drużyny, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Na boisku gościliśmy drużyny z Głupic, Chynowa i Ras oraz z Buczku.

Rozegrane mecze i wyniki:

Głupice – Chynów5 – 2
Rasy – Buczek3 – 1
Głupice – Rasy1 – 1
Chynów – Buczek1 – 0
Głupice – Buczek 8 – 2
Chynów – Rasy0 – 3

Klasyfikacja końcowa:

  1. GŁUPICE
  2. RASY
  3. CHYNÓW
  4. BUCZEK

Na zakończenie turnieju Pani Wójt pogratulowała wszystkim zawodnikom i wręczyła każdej z uczestniczących drużyn nagrody w postaci statuetek, a zwycięzcom okazały puchar. Wyłoniono również najlepszego bramkarza, którym został Łukasz Polaszek, a tytuł Króla Strzelców trafił do Leszka Pawlaka.

Obiekty na terenie naszej gminy pozwalają na uprawianie wielu różnych dziedzin sportu, dlatego, tym bardziej cieszy mnie fakt, że są osoby, takie jak Wy, którzy chcą z nich korzystać i umacniać rolę sportu i zdrowego trybu życia w naszej gminie – mówiła Pani Wójt.

Warto podkreślić, że podczas turnieju na boisku panował duch sportowej rywalizacji i gry fair play.