Determinacja, upór i ogromna wola walki - dziewczęta pokazały, że piłka nożna to sport również dla nich! W piątek, 1 marca w gminnej hali sportowej w Drużbicach, odbyły się Mistrzostwa LZS powiatu bełchatowskiego w halowej piłce nożnej młodzieży do lat 16. Na boisku zmierzyły się drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Rasach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ruścu oraz Gimnazjum w Łękawie. Po zaciętej walce zwycięstwo wywalczył zespół z Łękawy, i to on będzie reprezentował powiat bełchatowski 13 marca na mistrzostwach wojewódzkich w Szczercowie. II miejsce zajęła drużyna z Ruśca, a III uczennice z Ras. Puchary uczestniczkom turnieju wręczył Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach Pani Iza Zatorska.

W najbliższą środę, w Gminnych Mistrzostwach LZS w halowej piłce nożnej, zmierzą się chłopcy (do lat 14). Z kolei w piątek 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, zapraszamy na Gminny Turniej LZS w Piłkę Siatkową. Na boisku rywalizować będą drużyny mieszane szkół podstawowych z terenu Gminy Drużbice.