To był bardzo pracowity rok dla sportowców z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Drużbicach. W zawodach różnego szczebla,w tym również powiatowego i wojewódzkiego, nasi zawodnicy startowali aż 24 razy. Zorganizowano 11 gminnych imprez o charakterze mistrzostw indywidualnych oraz drużynowych. Gminny Ludowy Klub Sportowy w mijającym roku, był także organizatorem imprez o randze powiatowej i wojewódzkiej. Ogółem w zawodach na szczeblu gminnym wzięło udział ponad 500 uczestników, w zawodach szczebla powiatowego prawie 400, a wojewódzkiego ponad 450. Organizacja wydarzeń sportowych przyczyniła się w dużym stopniu do utrzymania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, a także mieszkańców Gminy Drużbice. Była to również forma integracji lokalnego społeczeństwa.

Po całorocznej rywalizacji sportowej wyłoniona została najlepsza 10. Oto oni:

• I miejsce Bartłomiej Kacprzyk (Lekkoatletyka oraz piłka nożna)
  • II miejsce Karolina Cieślak (warcaby 64 i 100-tu polowe)
  • III miejsce Weronika Trajdos (Lekkoatletyka)
  • IV miejsce Bartosz Kociołek (Lekkoatletyka, piłka nożna)
  • V miejsce Natalia Stępień (Lekkoatletyka)
  • VI miejsce Maciej Bartkiewicz i Damian Dróżdż (Lekkoatletyka, piłka nożna)
  • VII miejsce Martyna Karczewska (Lekkoatletyka)
  • VIII miejsce Renata Cieślak (warcaby)
  • IX miejsce Dominika Piestrzyńska (Lekkoatletyka, warcaby)
  • X miejsce Adrian Stuszek i Patryk Małecki (Lekkoatletyka, piłka nożna).

W kategorii Rewelacja Roku wyróżnieni zostali: Amelia Rózga, Maciej Susmęd, Bartosz Zawieja, Jagoda Zawieja. W kategorii Wyróżnienia nagrody otrzymali: Kacper Becht, Staś Dobrosik, Mikołaj Krzysztofik, Mateusz Książczyk, Małgorzata Kociołek, Igor Ozimek, Karolina Sadurska, Hanna Sęk oraz Michał Strzelecki.

Podziękowania należą się również Trenerom i Wychowawcom, bez których sukces uczniów byłby niemożliwy. W tej kategorii wyróżnieni zostali : Pan Krzysztof Bechciński, Pan Mateusz Cieślak, Pan Piotr Dłubakowski, Pan Marcin Jamka, Pani Renata Kalwinek, Pani Monika Kulik, Pani Agnieszka Wdowiak oraz Pani Iza Zatorska.

Z kolei w kategorii Animator Sportu nagrodzono Pana Roberta Gembickiego i Pana Łukasza Walewacza.

Nagrody wręczali: Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Pan Szczepan Krajda, Sekretarz Rady Powiatowej LZS Pan Władysław Błoch, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drużbicach Pani Iza Zatorska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rasach Pani Agnieszka Wdowiak.

Gratulacje!

Sportowe podsumowanie roku, które zorganizowano w Szkole Podstawowej w Rasach, uświetniły występy artystyczne naszych uczniów, a na koniec spotkania przygotowano słodki poczęstunek.