Gmina Drużbice przy współpracy z Bankiem Żywności w Łodzi im. marka Edelmana w okresie od stycznia do października 2021r. realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem jest zapewnienie osobom, spełniającym kryteria dochodowe, pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach towarzyszących.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze m.in.:

• warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola po bretońsku, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy);
  • skrobiowe (makaron jajeczny, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, płatki owsiane),
  • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
  • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju),
  • cukier (cukier biały, miód nektarowy),
  • tłuszcze (olej rzepakowy),
  • dania gotowe (fasolka po bretońsku).

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drużbicach informuje, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 z pomocy skorzystało 1019 mieszkańców naszej gminy, wydano 4025 paczek żywnościowych.

W ramach działań towarzyszących POPŻ Podprogramu 2020 dla osób korzystających z pomocy żywnościowej 61 osób skorzystało z warsztatów kulinarnych  i dietetycznych, rozdano 200 poradników dotyczących niemarnowania żywności, a osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad dietetyka.