Al-Anon – siła i nadziela dla rodzin i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu

W minioną niedzielę z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drużbicach mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość spotkania i wysłuchania świadectw osób reprezentujących wspólnotę wsparcia Al-Anon.

Z Preambuły Al-Anon: Grupy Rodzinne Al-Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy przez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jesteśmy przekonani, że alkoholizm jest chorobą rodzinną i że zmiana naszego nastawienia może przyczynić się do jej wyleczenia.

Oto fragment jednej z wypowiedzi:

„Bliska mojemu sercu osoba, z powodu choroby alkoholowej, wpłynęła na moje życie bardzo destrukcyjnie. Uwikłana w tę chorobę zaczęłam szukać pomocy. Bóg podał mi pomocną dłoń w postaci wspólnoty Al-Anon. Niełatwo było pokonać bariery strachu i lęku, ale opłaciło się, ponieważ zostałam zauważona, zaakceptowana, zaopiekowana i obdarzona zaufaniem.

We wspólnocie Al-Anon jestem już 8 lat. Nauczyłam się tutaj nowego życia poprzez radość, miłość do ludzi i samej siebie, podnoszenie własnej wartości i godności. Jestem szczęśliwa, że dziś mogę żyć wolnością.

Nie bójcie się prosić o pomoc, zawsze czeka na Was pomocna dłoń.”

Młodzi ludzie, których życie zostało dotknięte przez alkoholizm członka rodziny lub bliskiego przyjaciela mogą znaleźć pomoc i wsparcie w grupach Alateen, które są częścią Grup Rodzinnych Al-Anon.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drużbicach dziękuje ks. Bogusławowi Karbownikowi proboszczowi parafii Świętego Floriana w Wadlewie, ks. kan. Piotrowi Sudowskiemu proboszczowi parafii Świętego Rocha w Drużbicach oraz ks. Kazimierzowi Urbaniakowi proboszczowi parafii Świętego Ignacego Loyoli w Suchcicach za współpracę w realizacji spotkań.

Grupy Rodzinne Al-Anon w Belchatowie:

• grupa „Ewa”
    Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel”,
    ul. Czapliniecka 19a,
    poniedziałek w godz. 18.00 – 20.00
    mityng otwarty – pierwszy poniedziałek miesiąca
  • grupa „Razem Damy Radę”
    Dom parafialny (sala nr 19, I piętro) przy parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie
    Al. Kardynała Wyszyńskiego 42,
    środa w godzinach 18.00 – 20.00
    mityng otwarty – pierwsza środa miesiąca
  • grupa „Energia”