Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna działalność Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.

„Centrum Usług Społecznych dla Powiatu bełchatowskiego”

Wypożyczalnia mieści się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ul. Czapliniecka 66, 97-400 Bełchatów.

Czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-15.30.

Ze sprzętu znajdującego się w Wypożyczalni mogą skorzystać mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, którzy są osobami niesamodzielnymi tj. osobami , którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

Osoba ubiegająca się o wypożyczenie Sprzętu składa:

1. Ankietę rekrutacyjną do projektu.
  2. Oświadczenie uczestnika projektu.
  3. Wniosek o wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego.
  4. Zaświadczenie lekarskie określające rodzaj potrzebnego Sprzętu.

Wyżej wymienione druki dostępne są w siedzibie PCPR w Bełchatowie oraz na stronie internetowej www.pcpr.powiat-belchatowski.pl

Wykaz sprzętu rehabilitacyjnego:

1. Schodołaz kroczący.