Witaj Szkoło

Po dwóch miesiącach wakacji w szkołach znów zabrzmiał dzwonek. Pierwsi nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęli uczniowie z Ras, po nich wychowankowie Szkoły Podstawowej w Wadlewie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach.

Dzieci i młodzież dzięki zaangażowaniu rodziców i pracowników placówek oświatowych wrócili do odmalowanych i pachnących świeżością sal. W każdej ze szkół w czasie wakacji, jak co roku, przeprowadzono prace remontowe. Największe zadanie to termomodernizacja budynku ZSP w Drużbicach. By we wrześniu uczniowie mogli bezpiecznie rozpocząć naukę, w pierwszej kolejności, wykonano wszystkie niezbędne prace wywnętrz szkoły: między innymi całkowitą wymianę elektryki, częściowo stolarki okiennej oraz malowanie sal i korytarzy. Obecnie ekipy remontowe pracują na zewnątrz przy elewacji budynku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wadlewie doczekali się natomiast boiska do piłki nożnej z tartanową bieżnią lekkoatletyczną i do skoku w dal. Uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego zaplanowano na 9 września. W Szkole Podstawowej w Rasach również odmalowano sale lekcyjne, korytarz na I piętrze oraz wyremontowano przeciekający dach. Dodatkowo przy szkole powstał piękny plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

Nowy rok szkolny przyniesie uczniom wiele zmian – będzie to pierwszy rok, w którym egzamin końcowy napiszą ósmoklasiści i zarazem ostatni, w którym funkcjonować będą gimnazja. Egzamin na podsumowanie tego etapu edukacji uczniowie klas III gimnazjalnych po raz ostatni napiszą w kwietniu.

„Wszystkim uczniom życzę aby nowy rok szkolny był wspaniałą przygodą i codziennym odkrywaniem tego, co nieznane. Niech to będzie rok pełen sukcesów, nie tylko edukacyjnych! Wam drodzy rodzice życzę wytrwałości we wspieraniu rozwoju waszych dzieci, a pedagogom spokojnej pracy, wyrozumiałości i satysfakcji.” – Wójt Gminy Drużbice Bożena Zielińska.