To właśnie oni – strażacy z OSP zazwyczaj jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadku. Dlatego specjalistyczny sprzęt jest im niezbędny, by ratować ludzkie życie. Dzięki pieniądzom, które Gmina pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości druhowie otrzymali sprzęt wart blisko 80 tys. zł.

Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska uroczyście przekazała go ochotnikom 15 sierpnia, na placu rekreacyjnym przy gminnej hali sportowej w Drużbicach.

„Otrzymaliśmy taką kwotą o jaką wnioskowaliśmy – bardzo się cieszę, że dzięki tym pieniądzom będziecie mieć teraz, w swoich jednostkach, jeszcze więcej profesjonalnego sprzętu. Oby był wykorzystywany jak najrzadziej. Przy tej okazji, chcę Wam drodzy druhowie, z serca podziękować za to, że jesteście” – podkreślała w swoim wystąpieniu Pani Wójt.

Sprzęt trafił do 8 jednostek OSP działających na terenie gminy Drużbice, zgodnie ze zgłoszonym przez strażaków zapotrzebowaniem.

I tak OSP w Bukowiu Górnym otrzymała: agregat prądotwórczy i pilarkę spalinową łańcuchową do drewna;
OSP Chynów: pilarkę spalinową i latarkę typu „szperacz”,
OSP Drużbice: defibrylator zewnętrzny AED, nosze typu deska, pilarkę do drewna/piła ratownicza, detektor napięcia prądu przemiennego, sprzęt do oznakowania terenu akcji, parawan do osłony miejsca wypadku;
OSP Podstoła i OSP Rasy: agregat prądotwórczy oraz pilarkę spalinową łańcuchową do drewna;
OSP Rożniatowice i OSP Rożniatowice: agregat prądotwórczy, pilarkę spalinową łańcuchową do drewna oraz latarkę typu „szperacz”;
OSP Wadlew: defibrylator zewnętrzny AED, agregat prądotwórczy, oraz latarkę typu „szperacz”.