Rok 2019 będzie kolejnym, w którym Gmina Drużbice w swoim budżecie wyodrębni fundusz sołecki. Tym razem będzie to kwota 440 tysięcy złotych. O tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze w konkretnej wsi, zdecydują mieszkańcy głosując w trakcie zebrania wiejskiego. Zazwyczaj są to remonty dróg, wymiana lub budowa oświetlenia czy tworzenie miejsc rekreacji.

„Fundusz sołecki realizujemy w Gminie Drużbice od samego początku i bardzo dobrze się to sprawdza. Dlatego i w tym roku będziecie Państwo mogli, razem ze swoimi mieszkańcami zdecydować, jakie inwestycje chcecie wykonać w Waszej wsi” – podkreślała na spotkaniu z sołtysami Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska. Zebranie było również okazją do omówienia bieżących spraw. Pani Wójt zaprosiła sołtysów, a za ich pośrednictwem wszystkich mieszkańców, na Gminne Święto Plonów. Tegoroczne Dożynki odbędą się 26 sierpnia na placu rekreacyjnym przy gminnej hali sportowej w Drużbicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą Świętą w parafii Św. Rocha.