gallery1

W rozmowach z Wójtem Gminy Drużbice Panią Bożeną Zielińską Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, że profilaktyka wad i schorzeń wzroku jest bardzo ważna.

W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności Gmina Drużbice wraz z firmą „Na Oku” zorganizowała bezpłatne badanie wzroku skierowane dla mieszkańców gminy, które odbyło się 27 marca w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach. Z możliwości badania skorzystały 54 osoby w różnym wieku. Dodatkowo na miejscu można było skorzystać z porady specjalisty w zakresie doboru szkieł oraz zakupić okulary korekcyjne.

Czynności wykonane w badaniu optometrycznym mają dostarczyć wystarczającej wiedzy o procesie widzenia pacjenta, aby później  podjąć właściwe decyzje co do zalecanych pomocy optycznych, ćwiczeń wzrokowych czy profilaktyki narządu wzroku – mówił doświadczony optometrysta Pan Wojciech Pałuska, który wykonywał badanie.

Na tak duże powodzenie akcji miało wpływ także to, że badanie było bezpłatne i odbyło się na terenie naszej gminy i dla wielu osób, szczególnie starszych, oznaczało, że nie muszą wybierać się do miasta, aby z niego skorzystać.

Cieszę się, że zasięg akcji był tak duży. Zdrowie mieszkańców gminy to jeden z priorytetów dla władz samorządowych, dlatego będziemy kontynuować takie przedsięwzięcia – podkreśla Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska.