gallery1

Po raz kolejny mieszkanki naszej gminy między 50 a 69 rokiem życia mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. 23 stycznia gminę odwiedził mammobus. Mobilna poradnia wykonywała badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Akcja profilaktyczna spotkała się z zainteresowaniem mieszkanek naszej gminy, z badań skorzystało 46 pań. 

Wiem, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, dlatego chcę umożliwić mieszkankom gminy Drużbice systematyczny dostęp do bezpłatnych badań, które pomagają zapobiec tej chorobie. Mam nadzieję, że taka forma profilaktyki przyczyni się do szybszej wykrywalności złośliwych nowotworów, tym samym zwiększając szansę chorych pań na całkowite wyleczenie – mówi Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska