gallery1

20 sierpnia br. odbyły się Gminne zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Drużbice. W rywalizacji o miano najlepszego zespołu walczyło 7 drużyn, które sprawdziły swoją sprawność bojową i organizacyjną.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – OSP Wadlew I
II miejsce – OSP Drużbice II
III miejsce – OSP Drużbice I
IV miejsce – OSP Wadlew II
V miejsce – OSP Rasy
VI miejsce – OSP Chynów
VII miejsce – OSP Bukowie Górne

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej puchary i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo OSP Drużbice I otrzymała dyplom i Puchar Wójta Gminy Drużbice za najlepszy wynik w przeglądzie musztry. Wręczając nagrody Pani Wójt pogratulowała wszystkim drużynom i podkreśliła ich wielki wkład i zaangażowanie w popularyzację strażackiego ruchu w naszej Gminie. Wszystkie drużyny otrzymały również dyplomy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, które wręczył mł. bryg. inż. Sylwester Baranowicz.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody sportową rywalizację strażaków obserwowała licznie zgromadzona publiczność. Na zakończenie wszyscy mogli rozgrzać się specjalnie przygotowaną na tę okazję grochówką.

Należy dodać, że były to eliminacje do zawodów powiatowych, które odbędą się 17 września w Bełchatowie, a naszą Gminę reprezentować będzie drużyna z Wadlewa.