gallery1

O tym, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu powinien mieć ze sobą odblask wiedzą już chyba wszyscy. Mimo to, okazuje się, że nie wszyscy przestrzegają tego obowiązku, co w najlepszym przypadku, może skończyć się mandatem. Powinniśmy pamiętać, że odblaski ratują nasze zdrowie i życie. Kierujący pojazdem nie jest w stanie z większej odległości dostrzec osoby poruszającej się po zmroku, szczególnie ubranej w ciemny strój. Pamiętajmy, że dodatkowo widoczność ogranicza zła pogoda, wtedy kierowca ma bardzo mało czasu na reakcję.

Dlatego wczoraj, tj. 13 czerwca, Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska przekazała kamizelki odblaskowe funkcjonariuszom Posterunku Policji w Drużbicach, którzy będą wręczać je Mieszkaniom Gminy podczas patroli i kontroli drogowych. Policjanci otrzymali również wizytówki, które ułatwią Mieszkańcom kontakt z funkcjonariuszami.

Gmina Drużbice to rozległy teren, po którym bardzo często mieszkańcy poruszają się rowerami lub pieszo. Chcąc poprawić stan Ich bezpieczeństwa, zwłaszcza po zmroku, postanowiliśmy przekazać kamizelki odblaskowe, aby każdy Mieszkaniec był widoczny na drodze – mówi Wójt Gminy Pani Bożena Zielińska.

Podczas wizyty na Posterunku Policji w Drużbicach funkcjonariusze pochwalili się nowym chodnikiem, wyłożonym kostką brukową, który został wykonany dzięki dotacji z budżetu Gminy Drużbice.