W sobotę 13 maja odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka.

W tym roku w Suchcicach nasi Druhowie w galowych mundurach dumnie reprezentowali swoje jednostki.

Wśród obecnych był Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, Zastępca Wójta Pani Dorota Augustyniak, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Sylwia Stelmach - Piątkowska, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Bełchatowie mł. bryg. Adam Pstrokoński. Były życzenia oraz podziękowania dla Strażaków za trud, poświęcenie, zaangażowanie oraz wielki dar serca od Wójta Gminy oraz Przewodniczącej Rady  Gminy. Podczas uroczystości został odznaczony Czesław Marusiński. Brązowy Medal Powiatowy za zasługi dla pożarnictwa druh Czesław przyjął z rąk Komendanta PSP Bełchatów Adama Pstrokońskiego oraz Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego.

Życzymy wszystkim Druhom Strażakom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej społecznej służbie.