11 stycznia 2022 roku w Piotrkowie Trybunalskim zostało podpisane porozumienie międzygminne powołujące Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko - Piotrków Trybunalski – Bełchatów.  MOF Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Radomsko to obszar obejmujący 25 gmin z powiatu piotrkowskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego.

- Podpisanie porozumienia, to wielka szansa dla Gminy Drużbice na dofinansowanie inwestycji, które podniosą poziom życia mieszkańców naszej gminy oraz naszych sąsiadów – mówi Tomasz Głowacki

MOF który tworzy m. in. Gmina Drużbice jest jednym z czterech na terenie województwa łódzkiego. Dzięki podpisaniu porozumienia powołującego Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jednostki samorządu terytorialnego będą miały szansę otrzymać wsparcie w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.