3 lipca 2021 roku odbyło się sprzątanie miejscowości Suchcice, Stefanów i okolic organizowane przez KGW Suchcice, KGW Stefanów oraz Radnego Dominika Dobiech. Oprócz organizatorów swój wkład miał również Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, który objął to wydarzenie Honorowym Patronatem. Ogromne zaangażowanie mieszkańców „zaowocowało” zebraniem  blisko 40 worków odpadów. Po zakończeniu prac porządkowych, uczestnicy mogli odpocząć i spędzić wspólnie czas na placu Przedszkola w Suchcicach, gdzie czekał na nich poczęstunek zorganizowany przez KGW Suchcice oraz KGW Stefanów. Pomimo ciężkiej pracy, jaką wszyscy w tym dniu wykonali, najmłodsi znaleźli jeszcze siłę, aby wspólnie bawić się i zjeżdżać z ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni. Wszyscy spędzili miło czas w sąsiedzkim gronie. Na koniec Organizatorzy serdecznie podziękowali za pomoc i przybycie Wójtowi Gminy Drużbice Panu Tomaszowi Głowackiemu, Przewodniczącej Rady Gminy Drużbice Pani Sylwii Stelmach – Piątkowskiej, Radnemu Rady Gminy Drużbice Panu Tomaszowi Cieślakowi oraz wszystkim uczestnikom Wielkiego sprzątania w Suchcicach, Stefanowie i okolicach.
Serdecznie gratulujemy cudownej inicjatywy!

Fotografie dzięki uprzejmości Pana Dominika Dobiech.