W ostatnich dniach skutki potężnych wyładowań atmosferycznych dotknęły mnóstwo  miejsc w Polsce. W gminie Drużbice również doszło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Powalone drzewa, uszkodzone ogrodzenia, a także pozrywane dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych to najczęstsze treści zgłoszeń, do których w ostatnich dniach wzywani byli strażacy naszej gminy i nie tylko. Działania strażaków polegały m. in. na usuwaniu połamanych drzew z powierzchni dróg oraz zabezpieczania plandekami budynków, w których doszło do zerwania poszycia dachowego. Gminna Komisja ds. określania i szacowania szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi od dwóch dni szacuje szkody zgłoszone przez poszkodowanych mieszkańców gminy Drużbice.
Pracownicy Zakładu Energetycznego cały czas pracują, aby usunąć awarie, które powstały podczas ostatnich burz. Przypominamy, że uszkodzenia na liniach zasilania energetycznego należy zgłaszać do pogotowia energetycznego – nr tel. 991.

Prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ na najbliższe dni synoptycy prognozują możliwość wystąpienia ulewnych deszczy, gradu i porywistego wiatru.