W minioną sobotę, 26 czerwca 2021 roku, na stadionie w Wadlewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze oraz Piknik Rodzinny. W Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych rywalizowało 9 drużyn reprezentując siedem jednostek z terenu Gminy Drużbice. Jedną z grup, które brały udział w Gminnych Zawodach była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Drużbice. Drużyna młodzieżowa po zaliczeniu biegu sztafetowego oraz prawidłowo wykonanego rozwinięcia bojowego zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkową statuetkę wraz z dyplomem. Dzięki swojej pracy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Drużbic może reprezentować Gminę Drużbice na zawodach Powiatowych!

Konkurencje dla dorosłych drużyn, biorących udział w Gminnych Zawodach, rozpoczęły się od pokazów musztry. 8 drużyn pod kierownictwem swoich dowódców prezentowali wykonanie różnych komend. Chociaż konkurencja nie była punktowana w zawodach, musztrom najuważniej przyglądał się Wójt Gminy Drużbice – Pan Tomasz Głowacki, który ufundował Puchar Wójta Drużbice za wzorowo wykonaną musztrę. W tym roku ten tytuł otrzymała drużyna z OSP Drużbic. Po wykonaniu musztry, drużyny stanęły do rywalizacji punktowej w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Wszystkie etapy poszczególnych konkurencji zawodnicy musieli wykonać szybko, ale i dokładnie, ponieważ za nieuwagę i nie perfekcyjne wykonanie danego zadania można było otrzymać punkty ujemne. Nad poprawnością wykonania wszystkich etapów sztafety i zadania bajowego czuwali sędziowie pod dowództwem sędziego głównego asp. Sztab. Andrzeja Szokalskiego z Państwowej Straży Pożarnej. Po zliczeniu wszystkich punktów tabela miejsc przedstawiła się następująco:

Miejsce I – OSP Wadlew,

Miejsce II – OSP Drużbice I,

Miejsce III – OSP Suchcice,

Miejsce IV – OSP Rożniatowice,

Miejsce V – OSP Drużbice II,

Miejsce VI – OSP Podstoła,

Miejsce VII – OSP Rasy,

Miejsce VIII – OSP Bukowie Górne.

Nagrody, puchary oraz pamiątkowe dyplomy wręczali Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki, Sędzia Główny Gminnych Zawodów asp. Sztab. Andrzej Szokalski oraz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Bełchatowie – Adam Pstrokoński.

W trakcie trwania zawodów, a także po ich zakończeniu trwał integracyjny piknik rodzinny. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Drużbice mogli korzystać z dmuchanej strefy zabawy, a po skończonych zawodach sportowo – pożarniczych ochłodzić się w pianie. Słoneczna pogoda i sportowa rywalizacja strażaków ochotników sprawiła, że popołudnie minęło bardzo szybko, ale przyjemnie i sympatycznie. Serdecznie gratulujemy OSP Wadlew oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Drużbice wygranych w swoich kategoriach i życzymy powodzenia na Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych!