Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wadlewie obchodziły swoje święto 2 czerwca br. W środę od rana można było usłyszeć wesołą muzykę, która rozbrzmiewała z głośników na terenie szkoły. Słoneczny dzień sprzyjał zabawom na świeżym powietrzu. Podczas malowania chodnika kredą, rozbrzmiał alarm Ochotniczej Straży Pożarnej w Wadlewie. Okazało się jednak, że strażacy ochotnicy nie jechali do pożaru, a zobaczyć się z uczniami i złożyć im życzenia z okazji Dnia Dziecka. Życzenia dla najmłodszych złożyli również zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Parafii Św. Floriana w Wadlewie Bogusław Karbownik oraz Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki. Po otrzymanych życzeniach dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie strażacy opowiadali o wyposażeniu samochodów bojowych i odpowiadali na liczne pytania od zaciekawionych, przyszłych druhenek i druhów. Po przymiarkach do miejsc za kierownicą wozu strażackiego, hełmów i innych sprzętów pożarniczych,  strażacy uruchomili generator piany, który również wykorzystują do gaszenia pożarów. Piana szybko urosła do takich rozmiarów, że dzieci mogły się w niej „zanurzyć” i ochłodzić. Po szybkiej zmianie ubrań na suche, na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia oraz animator zabaw, z którym  można było wspólnie puszczać bańki mydlane i nie tylko. Na placu szkolnym czekały również do pomalowania tekturowe domki. Podczas odpoczynku, między atrakcjami, dzieci otrzymały od gminy słodkie upominki, a najmłodsi wychowankowie Szkoły Podstawowej w Wadlewie pamiątkowe odblaski.