b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20210117_szczepienie_szczepienie.jpg

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19 od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat.   

Osoby od 18. roku życia,  będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Istnieją 3 możliwości zapisu na szczepienie. Rejestracja odbywa się poprzez:

 -       darmową, całodobową infolinię989 do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie,

-       kontakt z wybranym punktem szczepień na swoim terenie,

- rejestrację online na www.pacjent.gov.pl (do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego). Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, kolejne przypomnienie o szczepieniu przyjdzie dzień przed planowanym terminem.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

 

Gmina Drużbice zapewni bezpłatny transport do punktu szczepień dla:

- osób niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności           w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

- osób mających trudności z dotarciem na miejsce wykonania szczepienia we własnym zakresie lub  w przypadku znacznego oddalenia punktu od miejsca zamieszkania.

Potrzebę zapewnienia transportu należy zgłaszać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu szczepienia do Urzędu Gminy Drużbice, tel.  (44) 631-10-78 wew. 21 (sekretariat).

 

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia, jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonego na terenie Gminy Drużbice punktu. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie.