b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20201014_flaga_flaga.jpg

Jedynie 100 głosów mieszkańców naszej gminy potrzeba do tego, by w Drużbicach stanął maszt z biało-czerwoną flagą. Projekt „Pod Biało-czerwoną”, którego organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji ma na celu godne uczczenie pamięci o Wielkiej Wiktorii polskich bohaterów nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. Warunkiem otrzymania środków na inwestycję jest udzielenie poparcia odpowiedniej liczby mieszkańców danej gminy poprzez oddanie głosu online, wypełniając formularz na https://bialoczerwona.www.gov.pl.

Głosownie trwa do 11 listopada, do godz. 23:59.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na naszą gminę. Maszt z dumnie powiewającą flagą Polski byłby pięknym wyrazem naszego patriotyzmu oraz solidarności obywateli całego kraju. Już teraz dziękuję za każdy głos – mówi Tomasz Głowacki Wójt Gminy Drużbice.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Szczegóły i regulamin projektu dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona.