b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20200617_spis_spis.jpg

Powszechny Spis Rolny PSR 2020 zostanie przeprowadzony na terenie całego kraju w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
 Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Statystyce Publicznej.

Jak dokonać spisu?

Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma obowiązek spisać się samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS  https://spisrolny.gov.pl. W dobie epidemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Dla osób, które potrzebować będą pomocy lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, została uruchomiona infolinia 22/279 99 99, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „spisz się przez telefon. Dla osób, które nie będą miały możliwości dokonania samospisu przy użyciu własnych urządzeń, w budynku Urzędu Gminy w Drużbicach uruchomiony zostanie Gminny Punkt Spisowy – stanowisko komputerowe z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym przeprowadzenie samospisu internetowego. Z Gminnego Punktu Spisowego można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nim skontaktuje.

Infolinia spisowa

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą również zweryfikować tożsamość rachmistrza spisowego.

List Prezesa GUS

W ramach kampanii informacyjnej i popularyzującej spis rolny, do użytkowników gospodarstw rolnych został rozesłany List Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, zawierający wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym  indywidualny numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu), który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej.

Tajemnica statystyczna

Wszystkie pozyskane w czasie spisu dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.). Zapewniamy, że Państwa dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione i objęte tajemnicą statystyczną.

Dodatkowe informacje:

Na terenie Gminy Drużbice pracami spisowymi kieruje Wójt Gminy – jako Gminny Komisarz Spisowy przy pomocy Gminnego Biura Spisowego, utworzonego Zarządzeniem Nr 0050.70.2020 z dnia 8 czerwca 2020 r.

Siedziba Gminnego Biura Spisowego znajduje się w budynku Urzędu Gminy w Drużbicach (pok.5). Kontakt telefoniczny: 44 631-10-78 wew.27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spiszmy się, jak na rolników przystało !