W sobotę 5 września 2020 r. w Gminie Drużbice odbył się pierwszy cywilny ślub plenerowy. Słowa przysięgi małżeńskiej powiedzieli sobie Pani Katarzyna Matyja i Bogdan Łuczyński z Wdowina.

Ceremonia odbyła się w nietypowym miejscu – salę USC zastąpiła pięknie udekorowana altana na posesji nowożeńców. W obecności przybyłych gości ślub prowadził Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki. Młodej parze życzymy samych szczęśliwych chwil i dużo zdrowia!

Ślub w„amerykańskim stylu” to wciąż w Polsce nowość. Taka możliwość pojawiła dopiero od marca 2015r., z chwilą zmiany ustawy – Prawo o aktach stanu cywilnego. Od tego momentu każda para za dodatkową opłatą może wziąć ślub cywilny w każdym miejscu. Musi ono jednak spełniać trzy warunki: zapewniać bezpieczeństwo osób obecnych na ceremonii zaślubin, umożliwiać zachowanie uroczystej formy, musi także znajdować się w okręgu rejestracji stanu cywilnego właściwego dla danego kierownika urzędu stanu cywilnego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości sdron.pl