Bitwa pod Borową Górą zwana „Piotrkowskimi Termopilami” to jedna z największych bitew w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. Jak co roku, pod pomnikiem upamiętniającym krwawą ofiarę 663 oficerów, chorążych i legionistów 2. Pułku Piechoty Legionów pod dowództwem płk. Ludwika Czyżewskiego, na wzniesieniach leżących na terenie gminy Wola Krzysztoporska, odprawiono polową mszę św., odbył się również uroczysty apel poległych. W niezwykle podniosłych uroczystościach udział wziął Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki.

Po oficjalnych obchodach, w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, wręczono podziękowania tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Byli to przedstawiciele duchowieństwa m.in. głoszący homilię ksiądz dr Jan Koclęga, wojskowi - na czele z dyrektorem biura przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów zawodowych w Warszawie pułkownikiem Krzysztof Jewgiejukiem, który od wielu lat prowadzi uroczystości w Borowej. Był też czas na rozmowy z potomkami żołnierzy biorących udział w walkach.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury i UG w Woli Krzysztoporskiej przy współpracy z samorządem miasta Bełchatów. W uroczystości licznie udział wzięli również parlamentarzyści z terenu województwa łódzkiego oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.