b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20200825_dozynki_dozynki.jpg

Obecna sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała plany wielu organizatorom imprez. W związku z pandemią inaczej niż zwykle wyglądać będą także Dożynki Gminne w Drużbicach.

— W związku z reżimem sanitarnym program wydarzenia będzie różnił się od ubiegłorocznego — informuje Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki. Chcąc zachować piękną tradycję podziękowania Rolnikom za trud, a Panu Bogu za plon, zapraszamy na uroczystą, dziękczynną Mszę św. w niedzielę - 30 sierpnia. O godzinie 11.30 przed kościołem pw. św. Rocha w Drużbicach ma ustawić się korowód dożynkowy. Msza rozpocznie się w samo południe. O oprawę uroczystości zadbają lokalne zespoły: „Ale babki” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice”. Po mszy nastąpi ceremoniał dożynkowy związany z przyjęciem wieńców dożynkowych i obrzędem przekazania oraz dzielenia chleba.