gallery1

3-4 marca 2020 r. w szkołach podstawowych na terenie gminy Drużbice odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu „Grupy Teatralnej T”.

Przygoda bohaterów rozgrywa się w owadzim świecie . Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ochydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód.

W spektaklu poruszany jest problem przemocy, agresji oraz prześladowania- zjawisk coraz bardziej powszechnych wśród dzieci i młodzieży. Aktorzy wspominają też o uzależnieniach (alkohol, nikotyna), pokazują, że przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni, a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki, dlatego spektakl ukazuje, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc np. do nauczyciela.