gallery1

Gmina Drużbice i 11 innych samorządów otrzymają w 2020 roku finansowe wsparcie od Gminy Kleszczów. List intencyjny o wyrażeniu zgody na przyjęcie pomocy z tzw. „Solidarnościowego Funduszu Lokalnego” utworzonego przez gminę Kleszczów, w piątek 20 grudnia podpisał Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki. Pieniądze, które samorządy otrzymają od Kleszczowa, mają być wykorzystane na konkretne cele inwestycyjne.

-Patrząc na budżet naszej gminy, w którym na inwestycje mamy zaledwie około miliona złotych, aż 31 sołectw, a w nich szereg potrzeb - taka deklaracja finansowej pomocy ze strony Kleszczowa to dla nas ogromne wsparcie. Już w tym roku Gmina Kleszczów bardzo mocno nas wspomogła dofinansowując kwotą 500 tys. zł dwie bardzo ważne inwestycje drogowe. - podkreśla Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki.

Wysokość wsparcia dla każdego z samorządów będzie obliczana na podstawie kwoty tzw.”Janosikowego”, które Gmina Kleszczów zapłaci w przyszłym roku do budżetu państwa. W przypadku naszej gminy będzie to kwota rzędu ok. 700 tys. zł.

Zdjęcia: Gmina Kleszczów