Pełni energii, pogody ducha i pozytywnych emocji – seniorzy z Gminy Drużbice w sobotę 26 października obchodzili swoje święto. Na zaproszenie Wójta Pana Tomasza Głowackiego oraz p.o Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach Pana Radosława Kamińskiego odpowiedziało blisko 100 osób.

Uroczystość, która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Wadlewie, połączona była z jubileuszem 50 – lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku „Złote gody” obchodzi w naszej gminie 13 par: Krystyna i Józef Łęccy, Irena i Kazimierz Jura, Zenona i Mieczysław Grabarz, Antonina i Czesław Czyżyk, Krystyna i Zbigniew Stępień, Alina i Leszek Mikułowscy, Janina i Jan Skiba, Halina i Władysław Morawiec, Wiesława i Zdzisław Szewczyk, Marianna i Józef Kacprzyk, Wiesława i Stanisław Janaszewscy, Regina i Kazimierz Żmuda oraz Zofia i Jerzy Bajszczak. Z tej okazji pary zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które na wniosek Wójta Gminy Drużbice przyznał Prezydent RP Andrzej Duda. W ręce jubilatów trafiły też listy gratulacyjne od Prezydenta Polski, a także Wójta Pana Tomasza Głowackiego. Seniorzy świętujący „Złote gody” otrzymali również ciepłe koce.

- Życzę Wam, Drodzy Państwo, kolejnych pięknych lat w zdrowiu, pogody ducha, wsparcia najbliższych, wzajemnego szacunku i miłości. Niech każdy następny dzień obfituje w same radosne chwile, które będą nagrodą za wspólnie przeżyte lata – życzył dostojnym Jubilatom Wójt Gminy Drużbice. W uroczystości udział wzięli również: Przewodnicząca Rady Gminy Drużbice Pani Sylwia Stelmach – Piątkowska, p.o Zastępcy Wójta Gminy Drużbice Pani Dorota Augustyniak, p.o Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach Pan Radosław Kamiński oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Drużbicach Pani Anita Śmigielska.

Dzień Seniora to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy, śpiewu i tańca. Naszym drogim seniorom i tym razem nie zabrakło siły i wigoru, bo wspólnie z DJ bawili się do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach za organizację uroczystości, a Pani Alicji Sobaniec za przygotowanie poczęstunku. Żywność, która została po uroczystości została przekazana do Schroniska dla Osób Bezdomnych „Markot” w Bełchatowie (Stowarzyszenie MONAR).