25 września 2019 r. w Hotelu Kolumna Park (gm. Dobroń), odbyła się konferencja podsumowująca realizację międzynarodowego projektu współpracy „Quest umożliwi innowacyjne zwiedzanie”, którego celem jest: „Podniesienie atrakcyjności turystycznej obszaru LGD "Dolina rzeki Grabi" oraz Federación de Municipios de Madrid poprzez utworzenie ścieżek questowych na obszarze LGD oraz wymianę doświadczeń w zakresie zintegrowanej promocji.”

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” PROW na lata 2014-2020”. Honorowy Patronat nad konferencją objął Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego. Podczas spotkania hiszpańscy partnerzy projektu opowiedzieli między innymi o wyjątkowym szlaku rowerowym „CICLAMADRID”, zaprezentowali także proces tworzenia różnych tras turystycznych. Z kolei Prezes Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi” Pani Anna Doliwa, przedstawiła efekty realizacji międzynarodowego projektu w Polsce, którym jest powstanie 36 questów stworzonych przez Fundację Mapa Pasji. Nowy quest, czyli pełna zagadek gra terenowa, powstał również na obszarze Gminy Drużbice.

„Zagadki w drzewach zaklęte” to quest na rower terenowy, który prowadzi między wsiami: Czarny Las, Chynów i Zwierzyniec, pozwalając poznać piękno tych okolic. Aktywny wypoczynek, połączony z zabawą odkrywania kolejnych liter hasła, które prowadzi do skarbu ukrytego w terenie, to doskonała forma relaksu dla całej rodziny. Quest napisany jest rymowanym wierszem, co dodatkowo umila zabawę.

Ulotki z treścią gry znajdują się na stronie internetowej www.dolinagrabi.pl. Wkrótce, w wersji papierowej, dostępne będą także w Urzędzie Gminy Drużbice (pok. nr 9). Quest można pobrać również w postaci mobilnej aplikacji „QUESTY – Wyprawy Odkrywców”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!