Kolejna odsłona przedświątecznych warsztatów w Drużbicach. Tym razem Jagodowa Babeczka, razem ze swoimi małymi pomocnikami upiekła drużbickiego baranka wielkanocnego. Najpierw jednak opowiedziała im legendę o dzielnym strażaku Szyneczce, który przechytrzył smoka śpiącego w wieży drużbickiego kościoła. Następnie dzieci same wyrobiły ciasto, z którego uformowały pięknego baranka. Na zaproszenie Wójta Gminy Drużbice w warsztatach wzięła udział Pani Izabela Jasewicz z Tomaszowa Mazowieckiego, która pokazała uczestnikom spotkania jak wyplatać wiklinowe koszyki. Pani Izabela jest twórcą ludowym, czeladnikiem w zawodzie koszykarz-plecionkarz. Z ogromną pasją opowiadała dzieciom o swoim nietypowym hobby. Każdy, kto wyplótł koszyk, mógł zabrać go do domu i dowolnie udekorować.

Współorganizatorem warsztatów była Gminna Biblioteka Publiczna.