Doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i biznesowych rozmów. 5 kwietnia w Hotelu Wodnik*** w m. Słok / k. Bełchatowa, odbyło się IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. Wykład inauguracyjny poruszający zagadnienia patriotyzmu gospodarczego, bezpieczeństwa energetycznego kraju i aktualnej sytuacji politycznej na świecie wygłosił Andrzej Szumowski - szef Stowarzyszenia Polska Wódka i wiceprezes spółki Wyborowa.

Uczestnicy forum wzięli udział w kilku panelach dotyczących m.in. źródeł finansowania działalności przedsiębiorstw, sukcesji w firmie rodzinnej oraz skutków smogu dla biznesu.W dyskusji pn. „Być kobietą w biznesie” obok Anny Olejniczak właścicielki firmy Interlogos w Bełchatowie oraz Magdaleny Zdrenki – red. nacz. magazynu Madame, zasiadła Jagoda Grzejszczak z Drużbic. W spotkaniu z przedsiębiorcami wziął udział również Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki.

Podczas tegorocznego forum wręczono statuetki w konkursie „Firma na medal” oraz „Bełchatowskie skrzydła”.

Organizatorem IV Forum Gospodarczego był Samorząd Powiatu Bełchatowskiego, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie.