Maria Strzałkowska, Danuta Gellnerowa, Bożena Forma - wiersze tych i innych znanych autorów poezji dla najmłodszych recytowały w piątek 29 marca, dzieci biorące udział w konkursie „Wiosna w poezji dziecięcej”. W punkcie przedszkolnym w Suchciach zaprezentowało się 9 przedszkolaków ( z PP w Suchcicach i  z PP w  Drużbicach) oraz uczniów klasy „0” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drużbicach. Wspólnie każda z grup wykonała też wiosenną piosenkę. Jury, w którym zasiadali : Pani Dorota Augustyniak p.o. zastępcy Wójta Gminy Drużbice, Pani Iza Zatorska Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach oraz Pani Anna Pankiewicz wychowawca z Punktu Przedszkolnego w Suchciach, po burzliwych obradach, wspólnie wybrało zwycięzców. I tak:

• I miejsce zajęła Nina Papuga ( PP Suchcice),
  • II miejsce ex aequo zajęli: Maksymilian Oset (PP Drużbice) oraz Izabela Susmęd (oddział „0”),
  • III miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Włodarczyk (PP Suchcice) i Anna Larczyńska ( oddział „0”).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, słodycze a także drobne upominki od Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i otrzymali słodką niespodziankę. Do każdej z grupy przedszkolnej i „zerówki” trafiły natomiast gry edukacyjne.

Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości dzieci, kształtowanie umiejętności recytatorskich, a także rozwijanie zainteresowań poetyckich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałego występu!