gallery1

Takiego gościa uczniom z Gminy Drużbice może pozazdrościć niejedna szkoła w mieście.

W poniedziałek do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach przyjechał Paweł Zatorski- podwójny Mistrz Świata w Piłce Siatkowej i Najlepszy Libero Świata! Na spotkanie z siatkarzem przyjechały delegacje uczniów wszystkich szkół w naszej gminie.

Na ręce reprezentanta Polski, na co dzień grającego w drużynie ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, młodzież wręczyła piłkę z autografami szkolnych zespołów siatkarskich, które przy okazji wizyty Mistrza rozegrały Mistrzostwa Gminy Drużbice w Piłkę Siatkową Szkół Podstawowych. Z rąk Wójt Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej Paweł Zatorski otrzymał pamiątkowe etui z gratulacjami i życzeniami od wszystkich Mieszkańców Gminy Drużbice.

„Cieszę się, że mamy dziś tak wyjątkowego gościa. Chcę abyście patrząc na karierę Pawła zrozumieli, że każdy z Was może zostać mistrzem. Macie do tego świetne warunki – boiska, halę , drużyny sportowe które powstały po to, byście mogli szlifować swoje umiejętności. Korzystajcie z tego i osiągajcie sukcesy.” – powiedziała do zgromadzonej młodzieży Pani Wójt.

Później przyszła chwila na zadawanie pytań Mistrzowi. Uczniowie chcieli dowiedzieć się jak zaczęła się jego przygoda z siatkówką, kiedy przyszły pierwsze sukcesy no i jak smakuje największe zwycięstwo...Na zakończenie spotkania kilkadziesiąt piłek m.in. z podpisem Pawła Zatorskiego trafiło do publiczności. Ufundowała je Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska. Po części oficjalnej Mistrz Świata jeszcze długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Na koniec wizyty w Drużbicach odwiedził jeszcze przedszkolaków.

Po spotkaniu z Mistrzem na hali sportowej rozegrano Mistrzostwa Gminy Drużbice w Piłkę Siatkową Szkół Podstawowych. Na boisku spotkały się drużyny mieszane z Drużbic, Ras i Wadlewa. Gra była niezwykle wyrównana, ale puchar za I miejsce trafił do zespołu ZSP z Drużbic. II miejsce zajęła drużyna z SP z Wadlewa a III SP w  Rasach. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów do turnieju, a panu Piotrowi Dłubakowskiemu za sędziowanie.

Podziękowania należą się także Pani Monice Kulik i Panu Pawłowi Kowalczykowi za poprowadzenie spotkania z Mistrzem.

Pani Izabeli Zatorskiej – dyrektor ZSP w Drużbicach dziękujemy za możliwość zorganizowania spotkania z Pawłem i gratulujemy tak wspaniałego syna!