Drużbiccy seniorzy jak zwykle pokazali, że są pełni wigoru, energii i pogody ducha. W sobotę, 13 października w Wadlewie, odbył się Gminny Dzień Seniora. Na zaproszenie Wójta Gminy Drużbice i Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej odpowiedziało kilkadziesiąt par.

Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które na wniosek Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej, przyznał Prezydent RP Andrzej Duda. W tym roku jubileusz 50 lat wspólnego życia świętuje aż 16 par. Są to Państwo: Jadwiga i Wiesław Dobrowolscy, Wanda i Stanisław Duraj, Joanna i Mirosław Grzejdziak, Krystyna i Andrzej Guślińscy, Zofia i Lech Jarmakowscy, Halina i Włodzimierz Kowalscy, Aniela i Jan Książczyk, Wiesława i Ryszard Łuczyńscy, Henryka i Józef Matyśniak, Zofia i Ryszard Ostrowscy, Henryka i Janusz Patura, Zenona i Krzysztof Skonieczni, Henryka i Kazimierz Sokołowscy, Barbara i Zenon Śliwińscy, Barbara i Jerzy Śpionek oraz Krystyna i Lechosław Walczak. Aktu dekoracji dokonała Pani Wójt, która wręczyła Jubilatom pamiątkowe listy gratulacyjne oraz tradycyjnie już – ciepłe koce.

Tegoroczną zabawę umilał seniorom zespół muzyczny Marcell, który od samego początku porwał gości do tańca. Podziękowania należą się również Pani Alicji Sobaniec za pyszny poczęstunek.