Kilkumetrowe żagle wykonane na szydełku – to instalacja, którą podziwiać będzie można na dziedzińcu Filharmonii Łódzkiej już w najbliższy piątek podczas Festiwalu Światła w Łodzi. Ten wyjątkowy projekt wykonały mieszkanki i sympatyczki Gminy Drużbice: Agnieszka i Patrycja Adamczyk, Halina Książczyk, Elżbieta Kwaśniewska, Mirosława Lange, Grażyna Sikora, Grażyna Sobańska i Danuta Szymczyk. Do udziału w wydarzeniu Panie zaprosiła Wójt Gminy Drużbice Bożena Zielińska, która uznała, że lokalne talenty należy promować! Uczestniczki projektu udowodniły, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się już w połowie wakacji, poświęcając każdą wolną chwilę na „ręczne robótki”. Instalacja przekazana na festiwal jest symbolem społecznego zaangażowania Gminy Drużbice w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła - Light Move Festival 2018 swoją tematyką nawiązuje bowiem do tego wydarzenia.

Program artystyczny skupiać się ma na wspomnieniach, melodiach, słowach i obrazach tworzących historię Niepodległej.

Przy realizacji projektu Gmina Drużbice współpracowała z Fundacją Lux Pro Monumentis z Łodzi. Szczegóły wydarzenia podamy wkrótce.