To była iście sportowa niedziela. Na mieszkanców Gminy Drużbice czekało mnóstwo konkurencji sprawnościowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Okazją do wspólnego świętowania i integracji było oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Wadlewie. To ostatnia placówka oświatowa na terenie Gminy Drużbice, która doczekała się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Na trawiastej murawie trenować i rozgrywać mecze mogą fani piłki nożnej, do dyspozycji biegaczy z kolei jest tartanowa bieżnia lekkoatletyczna i do skoku w dal. Dopełnieniem kompleksu sportowo-rekreacyjnego jest siłownia „pod chmurką”. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych.

Nowootrwaty obiekt sportowy poświęcił proboszcz parafii w Wadlewie ks. Bogusław Karbownik, a chwilę później odbył się „inauguracyjny” bieg po nowej bieżni. Otwarcie boiska przyciągnęło do Wadlewa wielu amatorów sportu. Przygotowano szereg atrakcji i – by zregenerować siły – poczęstunek dla każdego. Na dzieci czekały lody i wata cukrowa.

Otwarcia boiska dokonała Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska przekazując klucze do bramy ogrodzenia jednej z uczennic szkoły, dziewczynka oddała je swojemu nauczycielowi od wychowania fizycznego.

Wszystkie atrakcje były bezpłatne dzięki sponsorom, których pozyskali rodzice wychowanków szkoły w Wadlewie: Pan Piotr Kociołek i Pan Łukasz Pietras.