11 października Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” w Bełchatowie zakończyła realizowane dla Gminy Drużbice zadanie pod nazwą „Strzelectwo - sport dla wszystkich”. Zadanie realizowane było w ramach wspierania działalności organizacji pożytku publicznego.

Piąta edycja zawodów, która odbyła się w Bełchatowie, tak jak i poprzednie, skierowana była dla dzieci i młodzieży z gminy Drużbice. Jak mówią organizatorzy: Dzięki przychylności Gminy Drużbice i Pani Wójt z tematyką sportu strzeleckiego z wiatrówek miało styczność kilkadziesiąt osób.

Bełchatowskie Klub Lekkoatletyczny Gmina Drużbice otrzymał dotację z budżetu Gminy Drużbice w  wysokości 4.000,00 zł. Zadanie było objęte patronatem Wójt Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej.

Wyniki ostatnich zawodów:

Dziewczęta:

1. Martyna Komuńska 85 pkt.
  2. Kinga Staszek 77 pkt.
  3. Beata Lis 76 pkt.
  4. Julia Kamińska 73 pkt.

Chłopcy:

1. Kacper Kamiński 63 pkt.
  2. Sebastian Markowiak 39 pkt.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!