W niedzielę, 11 czerwca br. w Spale odbyły się Letnie Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne LZS Województwa Łódzkiego. W zawodach, których celem była popularyzacja sportu i rekreacji wzięło udział około 800 mieszkańców województwa łódzkiego oraz członków Zrzeszenia LZS. Drużyny reprezentujące Gminę Drużbice rywalizowały w piłce nożnej mężczyzn oraz piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Ogromny sukces odniosły siatkarki zajmując drugą pozycję. Na uwagę zasługuje również drugie miejsce naszych młodych piłkarzy, dla których zawody na szczeblu wojewódzkim były dużym przeżyciem i mimo wielu konkurentów zajęli zaszczytne miejsce.

W zawodach wzięła udział również reprezentacja piłki siatkowej mężczyzn, niestety drużyna nie wyszła z grupy.

Piłkarze rozegrali mecze w 4 grupach po 4 drużyny. Drużyna z Drużbic znalazła się w grupie C obok Sieradza, Pajęczna i Łowicza. Z kolei Siatkarki rywalizowały z Łowiczem i Kleszczowem, a w finałach z Rozprzą, Opocznem i Sulejowem.

Wyniki drużyny reprezentacji Gminy Drużbice w piłce nożnej:

Drużbice – Sieradz3:0
Drużbice – Pajęczno 1:0
Drużbice – Łowicz 1:0

Finały:

Drużbice – Opoczno0:2
Drużbice – Kleszczów2:0
Drużbice – Grabica0:0

Skład reprezentacji Gminy Drużbice w piłce nożnej: Damian Czech, Jakub Janaszewski, Adrian Kacprzyk, Michał Oracz, Artur Peć, Łukasz Peć, Michał Stelmach, Bartosz Walczak.

Trener: Krzysztof Walczak

Wyniki drużyny reprezentacji Gminy Drużbice w piłce siatkowej kobiet:

Drużbice – Łowicz21:14
Drużbice – Kleszczów21:8

Finały:

Drużbice – Rozprza21:8
Drużbice – Opoczno21:9
Drużbice – Sulejów10:21

Skład reprezentacji w piłce siatkowej kobiet: Aleksandra Patała – Michalak, Monika Stasiak i Magdakena Wrzesiak.

Skład reprezentacji w piłce siatkowej mężczyzn: Piotr Dłubakowski, Kacper Knapkiewicz i Adrian Zając.