W ramach działalności organizacji pożytku publicznego Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny w marcu br. otrzymał dotację z budżetu Gminy Drużbice w wysokości 4.000,00 zł. na realizację zadania pn. „Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych poprzez organizację szkoleń w zakresie: warcaby, szachy, tenis stołowy, piłka nożna, strzelectwo, biegi przełajowe oraz organizowanie przygotowań i uczestnictwo w lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprezach sportowych”.

W związku z tym w maju Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” Bełchatów zrealizowała dwa zadania dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy w zakresie sportów strzeleckich. Oba zadania objęte były patronatem Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej.

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 maja i skierowane było dla młodzieży z klas gimnazjalnych w Rasach. Zawody strzeleckie cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a osiągnięte wyniki były bardzo wysokie.

Skrót wyników:

Karabin pneumatyczny – dziewczęta:Karabin pneumatyczny – chłopcy:
1. Kamila Sadurska 97 pkt x31. Kacper Becht 98 pkt. x3 (ex aequo)
2. Julita Cieślak 96 pkt x 4 (ex equo)2. Maciej Stępień 98 pkt. x3 (ex aequo)
3. Małgorzata Maćkowiak 96 pkt x 4 (ex equo)3. Patryk Pisarek 97 pkt. x7
4. Weronika Dróżdż 96 pkt x 24. Mateusz Mikulski 97 pkt. x45
5.Martyna Wojtasik 95 pkt x 25. Łukasz Popławski 97 pkt. x26
6.Wiktoria Seroczyńska 94 pkt x 46. Cezary Chełmik 96 pkt. x4

Z kolei w sobotę 27 maja odbyło się drugie spotkanie. Tym razem zorganizowane było w gminnej Hali Sportowej w Drużbicach dla dzieci ze szkoły Podstawowej w Drużbicach i Wadlewie. Poniżej wyniki zawodów:

Karabin pneumatyczny – dziewczęta:Karabin pneumatyczny – chłopcy:
1. Martyna Komuńska 86 pkt.1. Bartosz Kociołek 91 pkt. x3
2. Kinga Staszek 80 pkt. x12. Oskar Skorupa 88 pkt. x1
3. Natalia Szumigaj 75 pkt.3. Artur Kociołek 87 pkt. x2
 4. Dawid Mazerant 86 pkt.

Składamy gratulacje zwycięzcom i uczestników zawodów. Dziękujemy Wójt Gminy Drużbice Pani Bożenie Zielińskiej za wsparcie i objęcie swoim patronatem tych zajęć. Trenerowi, Sędziom i Wolontariuszom za czas poświęcony w celu popularyzacji strzelectwa w Drużbicach. – czytamy na profilu facebookowym Sekcji Strzelectwa „Iglica” Bełchatów.