20 maja w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach oraz na przyległym Orliku odbyła się V Spartakiada dla mieszkańców Gminy Drużbice, zorganizowana przez GLKS z LZS w Drużbicach. Tak jak w latach poprzednich w zawodach wzięło udział prawie 100 uczestników.

W ramach Spartakiady rywalizowano w konkurencji biegowej na dystans 50 m oraz w turnieju piłki nożnej, piłki siatkowej, skoku w dal, współzawodnictwie w rzędach oraz w przeciąganiu liny.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji odbyła się ceremonia wręczenia medali.

Sprawne przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Drużbice, sędziujących zmagania młodych sportowców i czuwających nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy: p. Krzysztofowi Bechcińskiemu, p. Marcinowi Jamce, p. Renacie Kalwinek, p. Monice Kulik, p. Agnieszce Wdowiak oraz p. Łukaszowi Walewaczowi.

Wyniki poszczególnych konkurencji Spartakiady:

• W kategorii dla uczestników/czek młodszych w biegu na 50 m I miejsce zajęli: Martyna Karczewska oraz Bartek Kacprzyk, II miejsce zajęli: Karolina Dobroszczyk i Mateusz Książczyk, III miejsce zajęli: Kinga Grzejszczak i Antek Buczyński.
  • W kategorii dla uczestników/czek starszych w biegu na 50 m I miejsce zajęli: Natalia Komuńska i  Ernest Bartłomiejczyk, II miejsce zajęli: Julita Kołodziej i Adrian Kacprzyk oraz Damian Kajer, III miejsce zajął Maciej Stępień.
  • W kategorii dla uczestników/czek młodszych w skoku w dal I miejsce zajęli: Julia Biegańska i Kacper Chojwa, II miejsce zajęli Martyna Karczewska i Mateusz Książczyk, III miejsce zajęli: Kinga Grzejszczak i Kamil Nowicki.
  • W kategorii dla uczestników/czek starszych w skoku w dal I miejsce zajęli: Wiktoria Matusik i Ernest Bartłomiejczyk, II miejsce zajęli: Julita Kołodziej i Daniel Górny, III miejsce zajęli: Natalia Komuńska i Maciej Stępień.
  • W kategorii dla uczestników/czek młodszych w piłce nożnej zwyciężyła drużyna w składzie: Mateusz Książczyk, Paweł Miętkiewicz, Bartek Karczewski, Kacper Chojwa, Antek Buczyński, Karolina Dobroszczyk, Dominik Szewczyk, Ola Pokora, Martyna Karczewska i Milosz Grzejszczak.
  • W kategorii dla uczestników/czek starszych w piłce nożnej zwyciężyła drużyna w składzie: Kacper Małecki, Marcin Wojtasik, Jakub Wysocki, Krystian Korpas, Kacper Indrzejczyk, Mateusz Wachowicz i Damian Drożdż.
  • W kategorii dla uczestników/czek młodszych w piłce siatkowej zwyciężyła drużyna w składzie: Patryk Małecki, Bartosz Kociołek, Michał Gryś, Adrian Stuszek, Marcel Wlazło, Dawid Bonczał, Michał Strzelecki i Bartosz Kacprzyk.
  • W kategorii dla uczestników/czek starszych w piłce siatkowej zwyciężyła drużyna w składzie: Kamila Sadurska, Maciej Stępień, Natalia Komuńska, Julita Kołodziej i Wiktor Pokora.
  • W przeciąganiu liny zwyciężyła drużyna w składzie: Krystian Łuczak, Kamila Sadurska, Matusz Olkusz, Kamil Grabowski, Marcin Jamka i Maciej Stępień.
  • W konkurencji współzawodnictwo zespołowe zwyciężyła drużyna w składzie: Martyna Karczewska, Mateusz Książczyk, Karolina Dobroszczyk, Kacper Chojwa, Ola Pokora oraz Bartek Karczewski.