Ostrzegator

Zainstaluj aplikację na telefon i bądź na bieżąco z wydarzeniami
związanymi z Gminą Drużbice

Urząd Gminy Drużbice rozpoczął testy systemu obsługi komunikatów „Ostrzegator”.
System będzie wykorzystany do przesyłania ważnych informacji, komunikatów, alarmów itp.
z Urzędu Gminy. Zachęcamy do pobierania aplikacji.

Anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, a czasami po prostu opuścić zagrożony teren.

W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gwałtownych burz. Komunikaty w mediach lub Internecie dotyczą zwykle całych województw, są nieprecyzyjne i nie uwzględniają dynamiki zmian pogodowych.

Wyjątkiem, jeśli chodzi o jakość i aktualność komunikatów pogodowych, są informacje Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz. Stowarzyszenie opracowuje własne, bardzo precyzyjne, ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów.

System działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców wiadomości. Obsługującą go aplikację można pobrać ze strony https://goo.gl/sASCqL.

Zalety aplikacji

Całkowita anonimowość

Korzystanie z aplikacji nie wymaga zakładania konta, podawania danych osobowych, numeru telefonów, aktywacji itp. Działa od razu po zainstalowaniu! Aplikacja nie przesyła również do serwera usługi informacji o Twoim położeniu, czy miejscach, które Cię interesują.

Darmowa i bez reklam

Mimo, że aplikacja jest darmowa, nie prezentuje ona żadnych reklam. Komunikaty, które do Ciebie docierają przypisane są do różnych kategorii. Możesz wybrać, które kategorie Cię nie interesuję i aplikacja nie będzie o nich informować.

Niskie zużycie energii

Ustawienia aplikacji pozwalają zdefiniować, jak często mają być pobierane ewentualne nowe komunikaty, oraz jak często ma być sprawdzane położenie telefonu. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego działania modułu GPS, co znacząco redukuje wpływ aplikacji na zużycie energii baterii telefonu. Telefon potrafi także ustalić swoje położenia na podstawie stacji bazowych telefonii komórkowej oraz punktów dostępowych Wi-Fi. Jest to znacznie mniej precyzyjny sposób wyznaczenia lokalizacji, ale za to znacznie bardziej energooszczędny.

Niskie wykorzystanie przesyłu danych

Komunikaty z serwera przesyłane są w sposób zwięzły, nie zawierają zdjęć i grafiki, dzięki czemu działanie aplikacji nie wpływa znacząco na wielkość transferu danych. Z większością komunikatów związana jest informacja o miejscu lub obszarze zdarzenia, aplikacja umożliwia wówczas graficzną prezentację, korzystając z komponentu Mapy Google. Dłuższe korzystanie z map może oczywiście zwiększyć wolumen transmisji.